BMI Fodbolds bestyrelse:

Lars Jensen (formand), formand@bmifodbold.dk, 30 57 05 05

Henrik Jespersen (sportschef), sportschef@bmifodbold.dk, 22 63 68 64

Tenna Kastrup, tenna@kastrup-jensen.dk, 60 48 73 21

Henrik Fisher, henrik.fischer@youmail.dk, 23 86 14 52

Denis Pedersen (seniorformand), dpedersen666@gmail.com

Sekretær: Hans Flytkjær, havre19@pc.dk, 61 68 93 13

 

Øvrige kontaktpersoner:

Oldboysformand: Jørn Andersen, joanjorn@youmail.dk, 8693 1970

Kasserer: kasserer@bmifodbold.dk

Kontingenter samt ind – og udmeldelse: Tobias Lassen, bmifodboldkontingent@gmail.com, 6179 8180

Klik her for at melde dig ind i BMI Fodbold

Materialemand: Henrik Fischer, henrik.fischer@youmail.dk, 2386 1452

BMI Kunstgræs ApS: Claus Pedersen, clausp26@gmail.com, 5129 9633

Kampfordeler 3- og 5-mands: Thomas Alexandersen, thomas.alexandersen@gmail.com, 29 90 22 10

Kampfordeler 7- og 11-mands: Poul Knudsen, jette-poul@webspeed.dk, 42 15 35 61

Hjemmeside: Lotte Jahnsen, lotte@jahnsen.org

De mindste fødder med de største smil

Hver søndag formiddag indtager BMI’s yngste fodboldspillere klubbens kunstgræsbane. Når de små fødder trisser rundt på plastikplænen er fokus er på...
Læs mere

Jacob Trenskow forlænger med AGF

Han har spillet i AGF, siden han var 11 år, og nu har den tidligere BMI-spiller Jacob Trenskow og AGF netop fået papir på hinanden frem til udgangen...
Læs mere

BMI-dreng tegner fuldtidskontrakt med FC Midtjylland

Han er lige blevet dansk mester med FC Midtjyllands U19-hold, og i dag har den tidligere BMI Fodbold-spiller Christian Tue opnået endnu et stort...
Læs mere

Trænerdag med DBU-træner i BMI Fodbold

Lørdag den 26. maj var der trænerdag i BMI Fodbold, hvor fokus var på at lære hinanden at kende på tværs af hold, og på at få inspiration til den...
Læs mere

U15 piger vandt over Galten

En flot 4-2 sejr på en meget varm dag, hvor vi kun havde én udskifter med. Jeg er simpelthen så imponeret over jeres vilje og sejhed piger. Der var...
Læs mere

BMI piger erobrede endnu en gang Uhre Cup

Traditionen tro var BMI´s fodboldpiger flot repræsenteret ved årets Uhre Cup en weekend sidst i januar.

Læs mere

Kom på DBUs fodboldskole i BMI

DBU’s fodboldskole i BMI på idrætsanlægget Egelund mellem Beder og Malling. Det foregår i uge 27 – fra mandag den 2. juli til fredag den 6. juli 2018.

Læs mere

BMI u/12 drenge og piger til julestævne

Lørdag den 3. december havde 29 U12 fodboldpiger og drenge meldt sig til et lokalt stævne i BMI. Et stævne der var sat op som i et forsøg på at få...
Læs mere