BMI Fodbold

Fodboldklubben i Aarhus syd
Fodboldspil for alle aldre.

BMI Fodbolds bestyrelse:

Lars Jensen (formand), formand@bmifodbold.dk, 30 57 05 05

Henrik Jespersen (sportschef), sportschef@bmifodbold.dk, 22 63 68 64

Tenna Kastrup, tenna@kastrup-jensen.dk, 60 48 73 21

Henrik Fisher, henrik.fischer@youmail.dk, 23 86 14 52

Denis Pedersen, dpedersen666@gmail.com

Sekretær: Hans Flytkjær, havre19@pc.dk, 61 68 93 13

Børneudvalget: 

Bob Gisselman, 27 82 65 68, bobg@dbujylland.dk

Brian Møller,  53 51 88 00, brian201284@gmail.com

Ungdomsudvalget:

Lars Jensen (formand), formand@bmifodbold.dk, 30 57 05 05

Henrik Jespersen (sportschef), sportschef@bmifodbold.dk  22 63 68 64

Denis Pedersen (bestyrelsesmedlem, dpedersen666@gmail.com

Mads Ole Madsen, madsolemadsen@gmail.com 

Michael Stage, agernvej97@live.dk 

Sekretær: Lotte Jahnsen, lotte@jahnsen.org 

Øvrige kontaktpersoner:

Oldboysformand: Jørn Andersen, joanjorn@youmail.dk, 8693 1970

Seniorformand: Christoffer Schwert, Christoffer.schwert@gmail.com, 41 40 51 40 

Kasserer: kasserer@bmifodbold.dk

Kontingenter samt ind – og udmeldelse: Tobias Lassen, bmifodboldkontingent@gmail.com, 6179 8180

Klik her for at udmelde dig af BMI Fodbold 

Klik her for at melde dig ind i BMI Fodbold

Materialemand: Henrik Fischer, henrik.fischer@youmail.dk, 2386 1452

Sponsoransvarlig Lasse Brauner Poulsen, lassepoulsen@mail.dk, 20 91 94 99

BMI Kunstgræs ApS: Henrik Stig Andersen, hsa@prooffice.dk, 22105866

Kampfordeler 3- og 5-mands: Thomas Alexandersen, thomas.alexandersen@gmail.com, 29 90 22 10

Kampfordeler 7- og 11-mands: Poul Knudsen, jette-poul@webspeed.dk, 42 15 35 61

Hjemmeside: Lotte Jahnsen, lotte@jahnsen.org

BMI Fodboldstøtteforeningen:

Peter Rugaard, formand for støtteforeningen, 20 28 86 25, peter.rugaard@gmail.com

KLIK her for at blive medlem af fodboldstøtte foreningen eller for at søge om støtte

DBU’s Pigeraket kommer til BMI

Kender du en pige, der skal prøve fodbold i BMI? Onsdag den 25. maj 2022 lander Pigeraketten i BMI - nærmere bestemt på kunstbanen på Egelund....

BMI’s U9 Drenge indtog Ceres Park

Der vankede en stor oplevelse for BMI's U9 Drenge, da de spillede opvisningskamp på Ceres Park før superligaopgøret mellem AGF og OB.  Det er...

Mathias Bang skifter fra BMI til AGF

BMI Fodbolds talentfulde U15-spiller Mathias Bang er den 1. juli 2021 skiftet fra BMI til AGF.  Skiftet kommer efter et forløb, hvor Mathias har...

Tusind tak til vores fodboldskolesponsorer

Fra på mandag kommer Egelund igen til at larme af næsten 200 glade fodboldbørn og en samling trænere og frivillige, når BMI endnu en gang...

BMI og TMG i nyt samarbejde

BMI Fodbold og TMG Fodbold laver samarbejde på drengeungdom For at styrke ungdomsarbejdet i BMI og TMG har vi besluttet, at der etableres et...

BMI pigefødselsdag 2019

Torsdag den 10. oktober kunne pige/kvindeafdelingen fejre deres traditionsrige fødselsdag/afslutningen for sæsonen 2019. Arrangementet blev...

Læs referatet af generalforsamlingen i BMI Fodbold 2019

Tak for fremmødet til BMI Fodbolds generalforsamling 2019. Læs referatet ved at klikke her

Sponsorer

Tak til vore sponsorer – uden jer, ingen forening!