BMI Fodbold

Fodboldklubben i Aarhus syd
Fodboldspil for alle aldre.

Find trænerne for hvert hold herunder. Kontakt træneren for hvert hold for at høre om aktuelle eller ændrede træningstider.

Du er altid velkommen til at kontakte Lars Jensen på formand@bmifodbold.dk, hvis du har spørgsmål til drenge og herrefodbold i BMI.

Se mere om BMI Fodbolds kampe, hold og spillesteder – her på DBU

U5 og U6 Mix (2017 og 2018)

Træner: Jens Voss,  voss2003@hotmail.com, tlf: 60 14 75 78
Træningstid og sted: Søndag fra 9.00-10.00, kunstgræsbanen
Info omkring holdet findes via facebook “Små  fødder i BMI – årgang 2017”

U7 Mix (2016)

Træner: Brian Møller Sommer, brian201284@gmail.com, 53 51 88 00
Træningstid og sted: Torsdag – kl. 17.00 – 18.00, Lunden, Egelund 
Info: findes via facebook “Små  fødder i BMI – årgang 2016”

U8 Mix (2015)

Træner: Claus Sandgaard, Claus_sandgaard@hotmail.com 
Træningstid og sted: Onsdag – kl. 17.00 til 18.00, Lunden, Egelund
Info: findes via Facebook “BMI U7 – piger og drenge”

U9 (2014)

Træner: Bob Gisselmann, 27 82 65 68, bobg@dbujylland.dk
Træningstid og sted: Tirsdag og torsdag kl. 17.00 – 18.00, Lunden, Egelund
Info: findes via facebook “Sandkassefodbold i BMI – årgang 2014”

U10 (2013)
Træner: Peter Fink, holdleder Nicoline Ørting, 40 14 91 44, nicolinesmail@hotmail.com.
Træningstid og sted: Torsdag fra 17.00-18.30, søndag fra 9.00-10.30, Lunden, Egelund 

U11 (2012)

Træner: Emil Spinner Heerwagen, e_heerwagen@hotmail.com, 28 94 45 92, Rene Smedegaard, 29 72 31 33
Træningstid og sted: Mandag og onsdag kl. 16.30 – 18.00, Lunden, Egelund

U12 (2011)
Træner: Jesper Fruersgaard, fruergaard77@gmail.com30 59 73 51
Træningstid og sted: Tirsdag og torsdag kl. 17.00-18.30, Bane 2, Egelund 

U13 (2010)

Træner: Søren Rune Knudsen, srknudsen@gmail.com og Kim Christiansen, kimchristiansen74@gmail.com, 51 84 13 02, Henrik Bøgebjerg, henrik.boegebjerg@gmail.com, 27 50 08 97
Træningstid og sted: Mandag kl. 17.00-18.30 og onsdag kl. 17.00 – 18.30, Bane 2, Egelund 

U14 (2009)

Træner:Træner: Lasse Brauner Poulsen, lassepoulsen@mail.dk, 20 91 94 99, Martin Overballe, martinoverballe@gmail.com, 41 65 66 17 og Jesper Møller Kristensen, jmk@bccs.dk, 25 51 05 53
Træningstid og sted: Mandag 18.00-19.30, TMG, Torsdag kl. 18.30-20.00, Bane 2, Egelund

U15 (2008)

Træner: Flemming Wickberg, 30 74 75 27, fwickberg@gmail.com og Tobias Grunnet, 60 47 49 30, tobias.grunnet@mail.dk 
Træningstid og sted: Tirsdag 17.00-18.30, TMG, Torsdag 17.00-18.30 , kunstgræsbanen, Egelund

U16 (2007)

Træner: Henrik Jespersen, guldben@hotmail.com, 22 63 68 64
Træningstider og sted: Tirsdag 17.00-18.30, kunstgræsbanen, Egelund, Torsdag 17.00-18.30, TMG 

U17 (2006)
Lukket pga. efterskole.

U19 (2005)

Træningstider og sted: Tirsdag 18.30-20.00, kunstgræsbanen, Egelund, Torsdag 18.30-20.00, TMG 

Herresenior
Træner: Per Thomsen, 21 60 10 16, per.darchy.thomsen@gmail.com
Træningstider og sted: Tirsdag 18.30 – 20.00, TMG, Torsdag kl. 18.30 – 20.00 påKunstgræsbanen, Egelund

2. hold:
Træner: Christoffer Schwert, christoffer.schwert@gmail.com, 41 40 51 40

Oldboys

Træner: Lars Møller,  21 45 80 77, larsny92@gmail.com 
Træningstider og sted: 
Træner som udgangspunkt mandag kl. 20.00-21.30 på kunstgræsbanen i Egelund

 

Sponsorer

Tak til vore sponsorer – uden jer, ingen forening!