BMI Fodbold

Fodboldklubben i Aarhus syd
Fodboldspil for alle aldre.

Find trænerne for hvert hold herunder. Kontakt træneren for hvert hold for at høre om aktuelle eller ændrede træningstider.

Du er altid velkommen til at kontakte Anne Andersen på aankok@mail.tele.dk eller 51 52 48 29, hvis du har spørgsmål til pigefodbold og kvindefodbold i BMI.

Se mere om BMI Fodbold – vores hold og spillesteder – her på DBU

U5 og U6 Mix (2017 og 2018)

Træner: Jens Voss,  voss2003@hotmail.com, tlf: 60 14 75 78
Træningstid og sted: Søndag fra 9.00-10.00, kunstgræsbanen
Info omkring holdet findes via facebook “Små  fødder i BMI – årgang 2017”

U7 Mix (2016)

Træner: Brian Møller Sommer, brian201284@gmail.com, 53 51 88 00
Træningstid og sted: Torsdag – kl. 17.00 – 18.00, Lunden, Egelund 
Info: findes via facebook “Små  fødder i BMI – årgang 2016”

U8 Piger (2015)
Træner: Margrét Lauritzen, 25 63 37 79, margret90@hotmail.com
Træningstid og sted: onsdage kl. 17.00 – 18.00, Egelund, Lunden
U9 piger (2014)

Træner/holdleder: Nicolai Barrit Larsen, nblaas@gmali.com, 23 20 50 59
Træningstid og sted: Mandag kl. 17.00 – 18.00, Egelund, Lunden

U11 piger (2012)

Træner/holdleder: Dennis Kamp Simonsen, denniskampsimonsen@gmail.com, 93 84 79 79
Træningstid og sted: Onsdag kl. 17.00 – 18.30, Egelund, Lunden

U12 piger (2011)
Træner: Martin Overballe, 41 65 66 17, martinoverballe@gmail.com

Tid og sted: Mandag og onsdag kl 17.00 – 18.00 Egelund, Lunden

U13 piger (2010)

Trænere: Dennis Kamp Simonsen, denniskampsimonsen@gmail.com, 93 84 79 79,
Træningstid og sted: Mandag og onsdag kl. 17.00 – 18.00, Egelund, Lunden

U14 og U15 piger (2008 og 2009) – FC Aarhus Syd

Træner: Birgitte Nors, lundogtit@sol.dk, 20 62 03 41
Træningstider og sted: Mandag 17.00-18.30, kunstgræsbanen, Egelund, og onsdag  16.30 – 18.00

U16 (2007) – FC Aarhus Syd

Træner: Anne Nors, norsmathiassen@godmail.dk, 30 13 14 06
Træningstid og sted: Mandag 17.00-18.30, Egelund, kunstgræsbanen

Kvindesenior Serie 1 

Træner: Anne Andersen, aankok@mail.tele.dk, 51 52 48 29
Træningstider og sted: Tirsdag kl. 18.30 – 20.00 og torsdag kl. 18.30 – 20.00, 

Kvindesenior Serie 2

Træner: Danny Nielsen, dannylise@webspeed.dk, 29 87 84 12
Træningstider og sted: Tirsdag kl.18.30-20.00 og torsdag kl.18.30-20.00, kunstgræsbanen, Egelund

Kvindesenior 7-mands 1

Træner: Gitte Svendsen, gittebs@hotmail.com, 21 83 09 19
Træningstider og sted: Træner ikke

Oldgirls 7-mands kvinder (+29 år)
Holdleder: Jane Schneider, janeschneider@gmail.com, 22 88 84 35 
Træningstider og sted: Onsdag kl. 20.00 i Lunden bane 3 og 4

Sponsorer

Tak til vore sponsorer – uden jer, ingen forening!