BMI Fodbold
Fodboldklubben i Aarhus syd
Fodboldspil for alle aldre.
Find trænerne for hvert hold herunder. Kontakt træneren for hvert hold for at høre om aktuelle eller ændrede træningstider.
Du er altid velkommen til at kontakte Lars Jensen på formand@bmifodbold.dk, hvis du har spørgsmål til drenge og herrefodbold i BMI.
Se mere om BMI Fodbolds kampe, hold og spillesteder – her på DBU
Fodbold for små fødder Mix (2020 og 2019)
Træningstid og sted: Søndag fra 9.00-10.00, kunstgræsbanen
U6 Mix (2018)
Træner: Bob Gisselmann, bobg@dbujylland.dk , tlf: 27 82 65 68
Træningstid og sted: Søndag fra 9.00-10.00, kunstgræsbanen
U7 Mix (2017)
Træner: Jens Voss, voss2003@hotmail.com, tlf: 60 14 75 78
Træningstid og sted: Torsdag fra 17.00-18.00, Lunden
Info: findes via facebook “Små fødder i BMI – årgang 2017”
U8 (2016)
Træner: Brian Møller Sommer, brian201284@gmail.com, 53 51 88 00
Træningstid og sted: Torsdag – kl. 17.00 – 18.00, Lunden, Egelund
Info: findes via facebook “Små fødder i BMI – årgang 2016”
U9 (2015)
Træner: Claus Sandgaard, Claus_sandgaard@hotmail.com
Træningstid og sted: Onsdag – kl. 17.00 til 18.00, Lunden, Egelund
Info: findes via Facebook “BMI U7 – piger og drenge”
U10 (2014)
Træner: Bob Gisselmann, 27 82 65 68, bobg@dbujylland.dk
Træningstid og sted: Tirsdag og torsdag kl. 17.00 – 18.00, Lunden, Egelund
Info: findes via facebook “Sandkassefodbold i BMI – årgang 2014”
U11 (2013)
Træner: Brian Lassen, 40572911, Brianlassen11@hotmail.com, holdleder Anne Harrits, 28 51 91 53, anne@harrits.dk
Træningstid og sted: Torsdag fra 17.00-18.30, søndag fra 9.30-11.00, Lunden, Egelund
U12 (2012)
Træner: Emil Spinner Heerwagen, e_heerwagen@hotmail.com, 28 94 45 92, Rene Smedegaard, 29 72 31 33
Træningstid og sted: Mandag og onsdag kl. 16.30 – 18.00, Lunden, Egelund
U13 (2011)
Træner: Jesper Fruersgaard, fruergaard77@gmail.com, 30 59 73 51
Træningstid og sted: Tirsdag og torsdag kl. 17.00-18.30, Bane 2, Egelund
U14 (2010)
Årgangstræner: Uffe Boe Sørensen, 53 15 73 13, email: uffe@dilauf.dk, trænere: Gustav Bugge, 24 23 10 32, email: gulleoller1@gmail.com, Mikkel Falkenstrøm, 25 36 68 73, email: mikkel.f@icloud.com, assistentræner: Emil Gustafsen, tlf: 42767693, email: emilgustafsen@gmail.com
Træningstid og sted: Mandag 18:45-20:15 på Mårslet kunstgræs og onsdag 18:30-20:00 på Egelund Kunstgræs
U15 (2009)
Træner: Lasse Brauner Poulsen, lassepoulsen@mail.dk, 20 91 94 99, Martin Overballe, martinoverballe@gmail.com, 41 65 66 17 og Jesper Møller Kristensen, jmk@bccs.dk, 25 51 05 53
Træningstid og sted: Mandag 17.30-19.00, TMG, Torsdag kl. 18.30-20.00, Bane 2, Egelund
U16 (2008)
Træner:
Træningstid og sted: Tirsdag 17.00-18.30, TMG, Torsdag 17.00-18.30 , kunstgræsbanen, Egelund
U17 (2007 og 2008)
Træner: Flemming Wickberg, 30 74 75 27, fwickberg@gmail.com og Tobias Grunnet, 60 47 49 30, tobias.grunnet@mail.dk
Træningstid og sted: Tirsdag 17.00-18.30, TMG, Torsdag 17.00-18.30 , kunstgræsbanen, Egelund
U19 (2005 og 2006)
Træner:
Træningstider og sted: Tirsdag 18.30-20.00, kunstgræsbanen, Egelund, Torsdag 18.30-20.00, TMG
Herresenior
Træner: Per Thomsen, 21 60 10 16, per.darchy.thomsen@gmail.com
Træningstider og sted: Tirsdag 18.30 – 20.00, TMG, Torsdag kl. 18.30 – 20.00 på Kunstgræsbanen, Egelund
2. hold:
Træner: Christoffer Schwert, christoffer.schwert@gmail.com, 41 40 51 40
Oldboys
Træner: Lars Møller, 21 45 80 77, larsny92@gmail.com
Træningstider og sted: Træner som udgangspunkt mandag kl. 20.00-21.30 på kunstgræsbanen i Egelund