BMI Fodbold
Fodboldklubben i Aarhus syd
Fodboldspil for alle aldre.
Find trænerne for hvert hold herunder. Kontakt træneren for hvert hold for at høre om aktuelle eller ændrede træningstider.
Du er altid velkommen til at kontakte Anne Andersen på aankok@mail.tele.dk eller 51 52 48 29, hvis du har spørgsmål til pigefodbold og kvindefodbold i BMI.
Se mere om BMI Fodbold – vores hold og spillesteder – her på DBU
Fodbold for små fødder Mix (2020)
Træningstid og sted: Søndag fra 9.00-10.00, kunstgræsbanen
U6 og U7 Mix (2017 og 2018)
Træner: Jens Voss, voss2003@hotmail.com, tlf: 60 14 75 78
Træningstid og sted: Søndag fra 9.00-10.00, kunstgræsbanen
Info omkring holdet findes via facebook “Små fødder i BMI – årgang 2017”
U8 og U9 piger (2015 og 2016)
Træner: Margrét Lauritzen, 25 63 37 79, margret90@hotmail.com, Simon Koch Lauritzen og Nicolaj Wittendorff
Holdleder: Dorthe Søndergaard, 40 29 30 41
Træningstid og sted: torsdage kl. 17.00 – 18.00, Egelund, Lunden
U10 piger (2014)
Træner/holdleder: Nicolai Barrit Larsen, nblaas@gmali.com, 23 20 50 59
Træningstid og sted: Mandag kl. 17.00 – 18.00, Egelund, Lunden
U12 piger (2012)
Træner: Anne Andersen, aankok@mail.tele.dk, 51 52 48 29
Træningstid og sted: Onsdag kl. 17.00 – 18.30, Egelund, Lunden
U13 og U14 piger (2010 og 2011) – FC Aarhus Syd
Træner: Anne Andersen, aankok@mail.tele.dk, 51 52 48 29
Træningstid og sted: Mandag og onsdag kl. 17.00 – 18.00, Egelund, Lunden
U15 og U16 piger (2008 og 2009) – FC Aarhus Syd
Træner: Birgitte Nors, lundogtit@sol.dk, 20 62 03 41 og Michael Søby 29260718 info@soby-vvs.dk
Træningstider og sted: Mandag 17.00-18.30, kunstgræsbanen, Egelund, og onsdag 16.30 – 18.00
U17 (2007) – FC Aarhus Syd
Træner: Jørgen Hasselstrøm , jorgenhasselstrom@gmail.com 51246112 og Rune Mehling, 87553450
Træningstid og sted: Mandag 17.00-18.30, Egelund, kunstgræsbanen
Kvindesenior Jyllandsserie
Træner: Anne Andersen, aankok@mail.tele.dk, 51 52 48 29
Træningstider og sted: Tirsdag kl. 18.30 – 20.00 og torsdag kl. 18.30 – 20.00
Kvindesenior Serie 2
Træner: Erik Vinderslev, wiseguysrocker@gmail.com, 28 93 58 98
Træningstider og sted: Tirsdag kl.18.30-20.00 og torsdag kl.18.30-20.00, kunstgræsbanen, Egelund
Kvindesenior 7-mands 1
Træner: Gitte Svendsen, gittebs@hotmail.com, 21 83 09 19
Træningstider og sted: Træner ikke
Oldgirls 7-mands kvinder (+29 år)
Holdleder: Lone Kruse Mulvad, lonekp@gmail.com, 23 61 79 44
Træningstider og sted: Tirsdag kl. 20.00 i Lunden bane 3 og 4 – kampe spilles primært på onsdage